Loading

Povrchové úpravy brýlových čoček

Povrchové úpravy brýlových čoček

 

Tvrzené plastové brýlové čočky

Jedná se o formu povrchové úpravy (zpravidla lakováním) s cílem snížit náchylnost povrchu plastové čočky k poškrábání. Tvrzená čočka je celkově odolnější vůči nárazu.

Tvrzené minerální brýlové čočky

Tvrzení minerálních (skleněných) brýlových čoček se provádí buď chemickou, nebo tepelnou cestou. Cílem je vytvořit v čočce takové vnitřní pnutí, aby se v případě rozbití roztříštila v malé zaoblené částečky. Taková čočka je tedy pouze bezpečnější, nikoliv odolnější než běžná minerální čočka. Tvrzené minerální brýlové čočky se doporučovaly hlavně dětem. V dnešní době se však tvrzené sklo v optice prodává minimálně, protože pro děti jsou z bezpečnostních důvodů lepší plastové brýlové čočky.

Antireflexní úprava

Světlo dopadající na plochu brýlové čočky, neprochází v plné intenzitě, ale část světla se odráží zpět. Tento efekt však nevzniká pouze u brýlí, ale také na sklech automobilů nebo na skleněných výlohách. Tato zrcadlení vznikající na obou stranách čoček jsou vnímána pro nositele brýlí jako rušivá a velmi nepříjemná. Vedou ke vzniku rušivých reflexních obrazů a ke zhoršení vidění. Brýlová čočka je pro světlo méně propustná a je snížena jasnost pozorovaného předmětu. Antireflexní úprava je složena z mnoha velmi tenkých vrstev, které se za hlubokého vakua nanášejí na povrch brýlových čoček. Antireflexní vrstvy jsou spočítány tak, aby jejich fyzikální vlastnosti zajišťovaly snížení nebo oboustranné vyrušení odrážejících se paprsků. Tento efekt je tím větší, čím jsou antireflexní vrstvy kvalitnější. Součástí antireflexní úpravy je automaticky tvrzení a hydrofobní vrstva. Je nezbytná pro čočky s vyšším indexem lomu. Antireflexní úprava zvýšením propustnosti umožňuje jasnější pohled do očí nositele brýlí. Nerušené vidění je nezbytné především pro řízení motorových vozidel. Za svítání, při soumraku nebo když se silnice leskne, získáte s antireflexními brýlemi více jistoty v řízení. Pří jízdě v noci jsou redukovány nepříjemné odrazy pouličních lamp a reflektorů protijedoucích vozidel. Zvýšená propustnost antireflexních brýlových čoček pomáhá k rychlejšímu rozlišení detailů. Antireflexní úpravu Vám můžeme maximálně doporučit, prakticky se stala v dnešní době jakýmsi standardem, který Vám přinese mnohem komfortnější a čistější vidění.

Hydrofobní úprava

Je poslední vrstvou antireflexní úpravy, dokonale vyhlazuje povrch čočky a ta je pak odolnější vůči mastnotám, prachu a jiným nečistotám. Méně se špiní a snadněji se čistí. Nanesením této vrstvy na čočku se prodlužuje její životnost a zvyšuje se ochrana před poškrábáním při vlastním čištění. Je vhodná i do mokrého prostředí s rychle se měnící teplotou.(zimní počasí)

 

BlueControl

Modré záření a modré světlo už nebude problém

LCD a LED počítačové a televizní obrazovky, chytré telefony, GPS zařízení a tablety vyzařují modré světlo.  Přestože modré záření samo o sobě je přírodním jevem – je součástí denního světla a pomáhá nám zůstat vzhůru – jeho nadměrné množství může mít nežádoucí účinky a způsobit pocit napětí v očích, jejich únavu a dokonce nespavost.

BlueControl ochrání vaše oči před modrým světlem a modrým zářením

 BlueControl neutralizuje modré světlo, které vyzařují obrazovky digitálních zařízení a přispívá tak k omezení únavy očí a stížností na pocit napětí v nich a
dokonce nespavosti. Při každodením používání digitálních zařízení udržuje oči v lepší kondici, přičemž nabízí pohodlnější vidění a zlepšuje kontrast obrazu

Brýlové čočky s Blue Control:

  • Snižují úroveň oslnění pro pohodlnější a více uvolněné vidění
  • Zlepšují kontrast obrazu pro přirozenější vidění
  • Chrání Vaše brýlové čočky před vodou, špínou, mastnotou a prachem, udržují je tak mnohem déle čisté

Leave a Reply